המשך לקורא

בעל נכס?! רוצה לדעת מה באמת שטח הדירה שלך? ומה משמעות השטח במכירת הדירה?

בעל נכס, רוצה לדעת מה באמת שטח הדירה שלך ומה משמעות השטח במכירת הדירה? בעבודה היום יומית שלי ושל יועצי הנדל"ן באופן כללי מול בעלי דירות, גילינו שרובם לא מודעים לחשיבות של מדידה אמיתית של הנכס בהערכת השווי שלו. בישראל קיימות מספר שיטות "מדידה": 1. נסח טאבו 2. ארנונה 3. שטח נטו 4. שטח ברוטו […]
המשך לקורא

חכירה ? מה זה בכלל חכירה ? מה זה חכירה מהוונת? מה זה חכירה מימונית או תפעולית ???

לקוחות וחברים יקרים !  אנחנו נתקלים בהמון שאלות מצד הקונים שאנחנו מלווים בקניית דירה למגורים או להשקעה בצפון הישן של ת"א.  לכן החלטנו לעלות מאמר נוסף כהרגלינו בשנים האחרונות באופן כללי .  הפעם נרחיב על משמעות המושג "חכירה" וסוגי החכירה הקיימים וכמובן לעשות לכם קצת סדר אחת ולתמיד תחת הקטגוריה מאמרים וחדשות אצלנו באתר www.Homepic.co.il   […]
המשך לקורא

מעבר דירה: כל הדברים הקטנים שתמיד שוכחים

אוף, שוב עוברים דירה. אם אתם חשים שבכל פעם מחדש זה מעצבן, מלחיץ, מבלבל ומבלגן לכם את החיים, נסו את רשימת הטיפים שלנו. הפעם זה בטוח יראה אחרת מעבר דירה הוא עסק מעייף למדי, מעורר מתח, בירוקרטי ועמוס בפרטים. תמיד יש את החשש שתשכחו משהו, ולמעשה – רוב הסיכויים שזה גם מה שיקרה. לא נורא, אתם תתגברו. נהלו מחברת מעבר. טוב לרכז במקום אחד את כל האינפורמציה החיונית – שמות, טלפונים, כתובות, מספר הקוד הסודי באינטרקום של הבית החדש, סכום הטיפ עליו המליץ נציג חברת ההובלות, וכו'.
המשך לקורא

קניית דירה ממתווך

על פי הערכות סטטיסטיות נמצא כי בישראל ישנם כיום למעלה מעשרות אלפי מתווכים. כמות המתווכים גדלה באופו ניכר בשנים האחרונות, בין השאר לאור מבחני ההסמכה הקלים. על אף ההסתייגות הרווחת מפנייה למתווכים בכדי להימנע מתשלום עבור דמי התיווך, קיימים אזורים, לרוב במרכז הארץ, שבהם קשה מאוד יהיה למצוא דירה יד שנייה ללא תיווך. עיון בהמלצות שנבחרו בקפידה תוך שמירה על הכללים המצוינים בהם, יאפשרו לכם הנאה מרבית משירותי התיוך והימנעות מתרמיות וממעילות כואבות.
המשך לקורא

עוברים דירה? רשימת טיפים ליום ההובלה

רגע אחרי שסיימתם לארוז את הבית ומצאתם מוביל זול ואמין, ולפני שאתם מפקידים את כל החפצים האישיים אצל הסבלים - כך תכינו את עצמכם ליום המלחיץ של המעבר לדירה חדשה סיימתם לארוז את כל הבית , מצאתם מוביל זול ואמין עם המלצות וביטוח, ובשעה טובה הגיע יום מעבר הדירה. יום זה אינטנסיבי ומבלבל במיוחד, אבל אם תקפידו על מספר צעדים פשוטים ועל התנהלות נבונה מול המוביל, תוכלו לצנוח בחיוך על הספה בסופו - ולהתחיל חיים חדשים בדירה החדשה.
המשך לקורא

ניסיון להכניס מס ירושה

חברי ועדת הכספים התנגדו לניסיון של רשות המסים להוסיף תיקון לחוק ההסדרים, לפיו מי שקיבל מהוריו דירה בירושה, שהיתה עבורם דירה להשקעה, ישלם מס שבח בבואו למכור אותה, גם אם זו דירתו היחידה. זאת במקום הפטור ממס ממנו נהנים בעלי דירות שהתקבלו בירושה ועדת הכספים סיכלה היום (א') ניסיון של רשות המסים להוסיף תיקון חריג לפרק מיסוי המקרקעין בהצעת הממשלה של חוק ההסדרים. חברים בוועדה ראו בשינוי שאינו בהצעת החוק המקורית "ניסיון להכניס את מס הירושה בדלת האחורית", כדברי ח"כ מיקי רוזנטל (עבודה). היו"ר ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) לא הסתייג מההערה. הוא סירב להוסיף לחוק את התיקון שהונחת היום וקבע כי זהו "שינוי שאין מקומו בחוק ההסדרים".
המשך לקורא

תקנות התכנון והבנייה המקלות על ביצוע פרויקטי תמ"א 38

לאחרונה נקבע במסגרת תקנות חדשות כי דרושה חתימתם של 60% מבעלי הדירות בבית המשותף, לצורך קבלת היתר בניה שעיקרו בהוספה ואו הריסה של דירות בבניין
המשך לקורא

מס דירה שלישית: כל מה שכדאי לדעת על החוק מעורר המחלוקת

רבות דובר על עניין חוק המס על דירה שלישית שיזם שר האוצר, משה כחלון. בסוף השבוע האחרון, בתום מרתון לילי, אושר כי המס יחול על מי שמחזיק בשתי דירות ועוד 49% מהבעלות של הדירה השלישית. פולמוס נרחב התנהל בעניין, עד שלבסוף הובא הנושא בפני ועדת הכספים, ולאחר מכן החוק אושר בכנסת. במדינת ישראל קיימים יותר מ-60 אלף בעלי 3 דירות ויותר - 38 אלף בעלי 3 דירות, כ-10,000 מחזיקים ב-4 דירות, 3,000 איש מחזיקים ב-5 דירות, ול-400 ברי-מזל יש בעלות על יותר מ-10 דירות.